قالب وردپرس

•  ثبت نام |     |

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع
 صفحه 1 از 1  [ 1 پست ] 

چهارشنبه بهمن 16, 92 9:37 pm

آفلاین
نام: هیوا
نام خانوادگی: اعزامی
ناحیه/منطقه: تکـــــــــــــــــاب
{ GIVEN }: { THANKS }
{ RECEIVED }: { THANKS }
من تا حالا دو بار کنکور دادم و و میخوام تجربیات خودم رو از این دو کنکور براتون شرح بدم
بار اول سال دوم هنرستان رو که تموم کردم من هم ثبت نام کنکور کردم و رفتم روز کنکور من هم مثل بقیه سر جام نشستم و کنکور خودم رو دادم و برگشتم بعدا که نتیجه اش اومده بود واسه کردستان قبول شده بودم
درصد های اصلی من این بود درس هایی کهخ ننوشتم رو منفی زدم
تخصصی: 24درصد
زبان:80 ، ریاضی 30 ، عربی منفی 10 ، ادبیات و زبان فارسی هم 20 درصد شیمی 40 درصد ،  فیزیک 30 درصد
بار اول یه جورایی مدیون درصد خوب تخصصی هام بودم.
و اما بار دوم:
بار دوم که کنکور دادم یعنی 25 مرداد 92
و دانشکده ی فنی شماره 2 تبریز قبول شدم
من برای بار دوم بیشتر روی درسای تخصصی تمرکز داشتم و خیلی زیاد کتابای مدرسه رو خوندمیعنی تا اسفند ماه همه ی کتاب های مدرسه رو تموم کرده بودم و تو تعطیلات نوروز - رفتم سراغ کتاب های کانون.
تو تعطیلات تونستم اکثر کتابای کانون رو که داشتم تمومشون بکنم.
و من تو این مدت تو کانون هم بودم و هر دو هفته یه بار یه آزمون میدادم. و چون سوال های ازمون ها از کتاب ها بود با خودم فکر میکردم که کنکور رو هم میتونم همین طوری باشم
ترازم تو کانون به 6000 رسیده بود و وقتی که سوال های کتاب های قهوه ای کانون رو میزدیم همه ی تست ها برام مثل آب خوردن بود ولی وقتی کتاب زرد کانون رو میخوندم و تست هاشو میزدم متاسفانه نمیتونستم زیاد کاری بکنم.
وقتی موضوع رو با پشتیبانم در میون گذاشتم و بهم گفت که به خاطر استرس و میزارن اهمیت هستش  و چیز مهمی نیست.
من هم روی کتاب های کانون تمرکز داشتم و دیگه با کتاب های مدرسه کاری نداشتم و نمیخوندمشون.
روز کنکور هم رفتم و با این که واقعا هر چی کتاب داشتم رو خوب خونده بودم اما با خیلی از سوال ها نا آشنا بودم.
تو متن بالا میخواستم منظور خودمو راجب کتاب های کانون بگم: متاسفانه چون رشته های فنی رو کسی جز کانون حمایت نمیکنه کتاب هاشون اصلا به درد بخور نیستن به غیر از چند تایی که الان اسمشون رو میبرم و من برای کنکورتون بهتون پیشنهاد میکنم:
کتاب جامع کامپیوتر با این که پر غلط املایی هستش اما خوبه و نکته های خوبی رو توش نوشته اند ، کتاب زرد کامپیوتر کانون که من برای کنکورتون 100 درصد بهتون پیشنهاد میکنم این کتاب سوال های کنکور سال های قبل رو توش با توضیحات و جواب نوشتن اند ، کتاب سیستم عامل کانون هم نسبتا خوب بود من سیستم عامل 1 و 2 کانون رو خوندم و روز کنکور هم حدود 9 سوال عینا از اون کتاب ها بود و بقیه ی سوال ها هم شمابه بود.
و اما کتاب های غیر کانونی :
منبع سوال های کنکور پارسال طبق پیک سنجش این کتاب بود: کتاب کنکور کامپیوتر انتشارات نوین پژوهش متاسفانه من نتونستم این کتاب رو پیدا کنم اما خیلی ازش تعریف میشد
و این سایت رو هم بهتون پیشنهاد میکنم - مطالبش خیلی خوب اند:
http://compfani.blogfa.com/
و نکته ی آخر اینکه سعی بکنید که 80 درصد تمرکز خودتون رو روی درس های تخصصی بزارید و روی درس های تخصصی مانور بیاید و تا جایی که میتونید تست بزنید و محیط کنکور رو شبیه سازی کنید تا استرس نداشته باشید.
و روزی هفت ساعت خواب هم فراموش نشه.
به امید قبولی همه ی کسایی که لیاقت قبولی رو دارند.
در پناه خدا

بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است
حسرت نخورم .
و مردنی عطا کن
که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم .
خدایا
تو چگونه زیستن را به من بیاموز
چگونه مردن را خود خواهم اموخت

بالا بالا
  پروفایل WWW YIM 
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع